پارک کوهستان ، استراحتی در دل طبیعت

پارک کوهستان

این پارک سرسبز یکی از مراکز تفریحی یزد است که آب و هوای خوش و امکانات رفاهی آن مسافران و مردم محلی را به‌سوی خود می‌کشد. پارک کوهستان در مسیر یزد به تفت قرار دارد و بخش‌های مختلف این پارک شامل این موارد است:  دریاچه مصنوعی، شهربازی، محل چادر زدن مسافران، آلاچیق، پیست اسکیت، پیست موتورها و ماشین های کوچک، امکانات قایق سواری در دریاچه و بوفه‌های مختلف. چمن کاری‌هایی که در سراسر پارک انجام شده است در کنار قامت بلند درختان و صدای آبشار مصنوعی پارک محیطی آرامبخش را ایجاد کرده‌اند.

شهربازی شادی ، یکی از اولین مراکز تفریحی یزد

پارک شادی یزد

شهربازی شادی شهر یکی از اولین مراکز تفریحی یزد است و آن‌را اولین شهربازی این شهر محسوب می‌شود. این مرکز تفریحی در حال حاضر۱۷ دستگاه بازی برقی مختلف ویژه استفاده کودکان و نوجوانان دارد. این شهربازی به دلیل ارائه‌ی بازی‌های ارزان قیمت طرفدران بسیاری دارد. در کنار وسایل بازی برقی، زمین بازی، بوفه، فضای سبز و… در نظر گرفته شده‌اند.

مجموعه آبی مهنور ، یک مجموعه آبی کامل

مهنور یزد

این مجموعه‌ی وسیع شامل بخش‌های مختلفی نظیر: استخر بزرگسالان، استخر کودکان، حمام سنتی، حمام ترکی، وان آب سرد، سونای خشک و بخار، جکوزی، اتاق های خصوصی ماساژ و سرسره آبی است و برای تمام سنین مناسب است. در کنار این تفریحات پذیرایی‌های مختلفی انجام می‌شود و همچنین خدماتی مانند نقش حنا ارائه می‌شود.  مجتمع مهنور یزد ، در روزهای فرد و جمعه ۶ ماه اول سال، از ساعت ۱۰ تا ۱۹ و در ۶ ماه دوم سال، از ساعت ۱۲ تا ۱۹ میزبان بانوان و همه روزه از ساعت ۲۰ تا ۲ بامداد پذیرای آقایان است و جالب است بدانید که افراد می‌توانند در روز تولدشان از خدمات مجموعه آبی مهنور به صورت رایگان استفاده کنند.

موزه علوم طبیعی یزد ، تاریخ زمین در برابر شما

موزه‌های علوم طبیعی طرفدران زیادی دارد. این موزه‌ها به روایت تاریخ طبیعت و سرگذشت زمین می‌پردازند. شاید قرار دادن موزه علوم طبیعی در فهرست مراکز تفریحی یزد کمی عجیب به‌نظر برسد. اما با حضور در این موزه و تماشای آثار به جا مانده از رشد و گسترش زمین و فعالیت‌های بشر بسیار جالب و سرگرم کننده است. هدف از تأسیس این موزه، شکل یابی و تشکیل بخش های متنوعی همچون علوم طبیعی، علوم زیستی، بخش نجوم و فیزیک، نمایش پدیده های جالب فیزیکی است. موزه علوم طبیعی یزد ۴ سالن و بخش اصلی دارد که شامل زمین شناسی، زیست شناسی، فیزیک و نجوم می‌شود.

آدرس : یزد، میدان شهید بهشتی، خیابان شهید رجایی، جنب دبیرستان ایرانشهر، موزه علوم طبیعی یزد

در کنار مواردی که نام بردیم دو سینمای تک و جام جم نیز در این فهرست قرار می‌گیرند که مردم محلی و مسافران می‌توانند ساعاتی را به تماشای فیلم بنشینند.

کمپ های کویر نوردی  یزد

 

Image processed by CodeCarvings Piczard ### FREE Community Edition ### on 2015-08-19 06:16:11Z | http://piczard.com | http://codecarvings.com
نظر شمادر مورد این مطلب چیست ؟
0خوب0بهترین1فوق العاده0عالی0بد0خیلی بد

0 نظر

یک پیام بگذارید

اشتراک